Montaż rekuperacji w Trzebnicy

Jeśli rozważają Państwo wymianę tradycyjnej wentylacji na innowacyjny system rekuperacji w Trzebnicy lub okolicy, zachęcamy do zapoznania się z ofertą OZElider. Nasza firma specjalizuje się w instalacjach OZE, dlatego poza sprzedażą, montażem i serwisem rekuperacji świadczymy również usługi z zakresu klimatyzacji, fotowoltaiki i pomp ciepła w Trzebnicy i jej okolicach

Zapraszamy do kontaktu!

Oszczędność energii i ciepła z rekuperacją w Trzebnicy

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Coraz więcej osób sięga po to wyjście w czasach wysokich cen węgla, gazu i energii elektrycznej, które sprawiają, że ogrzewanie gospodarstwa domowego generuje spore wydatki. Dlatego wymiana tradycyjnej wentylacji na system rekuperacji z OZElider w perspektywie długoterminowej jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

rekuperacja trzebnica

Rekuperacja - innowacyjny system wentylacji

Rekuperacja pozwala ograniczyć straty energii cieplnej w budynku. Wykorzystuje bowiem do ogrzewania ciepło z powietrza wywiewanego z pomieszczeń. Podobnie, do chłodzenia używa powietrza dostarczanego do pomieszczeń. Rekuperacja jest szczególnie przydatna w budynkach o wysokim zapotrzebowaniu na wentylację. Są to zarówno budynki mieszkalne, jak i biurowe, handlowe czy przemysłowe. Co więcej, montaż rekuperacji z OZElider powoduje odczuwalną poprawę jakości powietrza wewnątrz budynku. Dzięki wymianie systemu zmniejszysz nie tylko zużycie energii, ale również emisję dwutlenku węgla.

Korzyści z rekuperacji w Trzebnicy – dla zdrowia i finansów

Założenie rekuperacji w Trzebnicy ma wiele korzyści dla domu jego mieszkańców i okolicy. Przede wszystkim znacznie poprawia komfort cieplny budynku. Może odzyskać aż do ok. 95% ciepła z powietrza wywiewanego z pomieszczenia. Dlatego nie trzeba wytwarzać dodatkowego ciepła, aby utrzymać wystarczającą temperaturę. Oznacza to, że możesz zaoszczędzić nawet do 30% kosztów ogrzewania!

Rekuperacja ma również korzyści dla zdrowia. System ten umożliwia ciągłą wymianę powietrza, dzięki czemu eliminuje stale powstający w domu smog i alergeny. Dlatego w efekcie montażu systemu rekuperacji w Trzebnicy, domownicy poczują się lepiej i będą mniej podatni na choroby. Dodatkową korzyścią są względy ekologiczne – ograniczenie zużycia energii i działania szkodliwych substancji. Ponadto ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem domu również wpływa pozytywnie na jakość powietrza w okolicy.

System rekuperacji w domach i mieszkaniach w Trzebnicy

Wentylację z odzyskiem ciepła można zamontować nie tylko w domu jednorodzinnym, budynku biurowym czy przemysłowym, ale także w mieszkaniu w Trzebnicy. Wymagana jest jednak do tego zgoda zarządcy całego budynku. Cena za założenie i zakup rekuperacji zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj i moc urządzenia, sposób jego montażu, dodatkowe elementy (takie jak filtry, kanały wentylacyjne, rozdzielacze powietrza), a także koszty robocizny i transportu. 

Na naszej stronie mogą Państwo skorzystać z darmowej wyceny online. Zapraszamy!

Jak wygląda montaż rekuperacji w Trzebnicy?​

Usługa założenia rekuperacji w Trzebnicy i okolicy obejmuje szereg działań, które muszą zostać wykonane, aby system działał prawidłowo. Na początku nasz przedstawiciel przyjeżdża we wskazane miejsce i przeprowadza wstępną ocenę stanu budynku oraz zapotrzebowania na wentylację

Następnie przygotowujemy dokumentację projektową, w której zawarte są szczegółowe informacje, m.in.:
• rodzaj i moc urządzenia,
• sposób montażu urządzenia,
• rozmieszczenie kanałów wentylacyjnych.

Następnie przystępujemy do instalacji rekuperacji. Po zakończeniu montażu przeprowadzamy próby uruchomienia i kontrolujemy działanie urządzenia. Zapewniamy także instruktaż z obsługi rekuperacji.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości – zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego! Specjalizujemy się w rozwiązaniach z zakresu odnawialnych źródeł energii, do których należy rekuperacja. Świadczymy usługi w promieniu 100 km od Wrocławia, również na terenie Trzebnicy.