Montaż rekuperacji w Oleśnicy

Jeśli zastanawiają się Państwo nad wymianą tradycyjnej wentylacji na rekuperację w Oleśnicy lub okolicy, zachęcamy do zapoznania się z ofertą OZElider. Poza sprzedażą, montażem i serwisem rekuperacji świadczymy również usługi z zakresu fotowoltaiki, klimatyzacji i pomp ciepła w Oleśnicy i jej okolicach.

Zapraszamy do kontaktu!

Rekuperacja, czyli wentylacja z odzyskiem ciepła

Rekuperacja to system, który umożliwia wymianę ciepła i wilgoci pomiędzy wnętrzem domu a jego otoczeniem. Dzięki temu możliwe jest zarówno wprowadzenie ciepła, jak i usunięcie wilgoci, w zależności od pory roku. Niezwykle istotne jest, że technologia rekuperacji pozwala na odzyskanie ciepła i zmniejszenie zużycia energii. Rekuperatory oferowane w OZElider są wyposażone w energooszczędne technologie, które minimalizują zużycie energii, dlatego urządzenie pobiera zaledwie od kilku do kilkudziesięciu watów, a więc koszt jego użytkowania jest minimalny. 

rekuperacja oleśnica

Innowacyjny system działania rekuperatora

System rekuperacji jest zamkniętym układem. Składa się z kilku elementów, w tym wentylatora, wymiennika ciepła i kanału wentylacyjnego. To właśnie ten układ odpowiada za wymianę powietrza, które zgromadziło się wewnątrz budynku, ze świeżym powietrzem napływającym z zewnątrz. Wentylator zasysa powietrze z zewnątrz i wprowadza je do wymiennika ciepła. W ten sposób ciepło z zewnątrz przechodzi wewnątrz budynku, a powietrze zimne odprowadzone zostaje na zewnątrz. Wiąże się to z koniecznością poprowadzenia przewodów nawiewnych i wywiewnych przy montażu, ale w OZElider zadbamy, by były one jak najmniej widoczne. 

Rekuperacja w Oleśnicy- oszczędność energii i ciepła

Dzięki zastosowaniu rekuperacji w mieszkaniu straty energii cieplnej ulegają znacznemu zmniejszeniu. Ma to znaczenie nie tylko z powodów ekonomicznych, ale także ekologicznych. Jeśli należysz do osób, którym te kwestie nie są obojętne, warto rozważyć zamontowanie rekuperacji. Montaż tego innowacyjnego systemu z OZElider na pewno szybko się zwróci! Będziesz bowiem płacić niższe rachunki zarówno za ogrzewanie, jak i za klimatyzację.

Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na rekuperację, jest poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach. Jej korzystny wpływ na zdrowie domowników z pewnością będzie odczuwalny. Rekuperacja zmniejszy poziom alergenów i zapobiegnie gromadzeniu się w powietrzu szkodliwych substancji oraz zanieczyszczeń.

Jak wygląda usługa montażu rekuperacji w Oleśnicy?

Montaż rekuperacji powinien być wykonywany wyłącznie przez zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy zapewnią odpowiednią jakość usługi i zgodność z wymaganiami technicznymi. W OZElider można zyskać pewność, że profesjonaliści czuwają nad wszystkim – od pierwszego kroku, jakim jest wykonanie projektu, poprzez transport elementów, aż po montaż i instrukcję użytkowania systemu w domu.

Zalety montażu rekuperacji z OZElider w Oleśnicy

OZElider jest firmą, która specjalizuje się we wdrażaniu odnawialnych źródeł energii. Cenimy innowacyjność i ekologiczne rozwiązania. Możesz zwrócić się do nas w razie wątpliwości. Usługi świadczymy w promieniu 100 km od Wrocławia; dojeżdżamy do pobliskich miast takich jak Oleśnica.

Jeśli rozważają Państwo zainstalowanie rekuperacji i potrzebują Państwo porady – zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego! Bez konieczności wychodzenia z domu – oferujemy usługę wstępnej wyceny online, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i  przygotować się finansowo.