Pompy ciepła we Wrocławiu

OZElider to sprawdzona firma, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą, montażem oraz serwisem instalacji odnawialnych źródeł energii w Państwa domach. W ramach naszych usług zajmujemy się montażem, sprzedażą i serwisem pomp ciepła na terenie Wrocławia i okolic.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu!

Pompy ciepła we Wrocławiu - oferta

Sprzedaż pomp ciepła we Wrocławiu

Oferujemy Państwu najlepsze pompy ciepła na rynku. W naszej ofercie znajdują się m.in. pompy od takich producentów, jak m.in. Rotenso, Haier, Vaillant, Viessmann.

Na dostępne w naszej ofercie urządzenia udzielamy gwarancji od 3 do 7 lat. Zapewniamy Państwu dostęp do urządzeń sterowanych w dogodny sposób, dzięki czemu zaoszczędzą Państwo czas, przeznaczając go na inną, dowolną aktywność.

Montaż pomp ciepła we Wrocławiu

Dbamy o to, by wszelkie świadczone przez nas usługi były jak na najlepszym poziomie, dlatego też nasi pracownicy na bieżąco biorą udział w licznych szkoleniach. Aby zaoszczędzili Państwo na rachunkach dodatkowe kwoty, serdecznie zachęcamy połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną i systemem rekuperacji we Wrocławiu, jakie również posiadamy w naszej ofercie.

Serwis pomp ciepła we Wrocławiu

Zdajemy sobie sprawę z tego, że urządzenia nowej generacji są coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Dlatego też dbamy o to, by na bieżąco zdobywać wiedzę o nowinkach w zakresie montażu i serwisowania pomp ciepła, aby móc wykonywać przeglądy i naprawy pomp ciepła, które pozwolą cieszyć się z ich sprawnego działania przez wiele lat.

Działanie pompy ciepła

Pompa pomaga zaoszczędzić na rachunkach poprzez możliwość wykorzystania energii cieplnej, pochodzącej z powietrza, wody lub gruntu. W przypadku energii cieplnej z powietrza jest ona przetwarzana bezpośrednio, zaś w sytuacji czerpania ciepła z wody lub gruntu, do przetwarzania wykorzystywany jest roztwór glikolu. 

Po odebraniu energii z otoczenia jest ona przetwarzana w obiegu czynnika roboczego. Ten z kolei jest przekształcany w parę cieplną za pomocą parownika. Opary czynnika roboczego trafiają do sprężarki, gdzie wzrasta ich temperatura. Ciepło jest oddawane do skraplacza, który następnie przekazuje wytworzone ciepło do ogrzewania budynku.

Ceny za montaż pompy ciepła we Wrocławiu - od czego zależy jej koszt?

Koszty montażu pompy ciepła mogą wahać się od ok. 20 do nawet 50 tys. złotych, przy czym istnieje możliwość skorzystania z różnego rodzaju dofinansowań. Cena za montaż pompy ciepła przede wszystkim zależy od wielkości domu, klasy energetycznej budynku oraz samego kosztu pompy ciepła. 

Jeśli zaś chodzi o koszty eksploatacji, zależą one m.in. od tego, czy zdecydują się Państwo na pompę gruntową, czy też powietrzną, ilości energii pobieranej w ciągu roku, a także od aktualnych stawek cen prądu, zwłaszcza jeśli energia nie pochodzi z odnawialnych źródeł.

pompa ciepła Wrocław

Serwis pomp ciepła we Wrocławiu - dlaczego warto wykonywać przeglądy?

Odpowiednio doglądana pompa ciepła ma szansę służyć nawet do 25 lat. W ramach konserwacji pompy ciepła zajmujemy się m.in. sprawdzeniem ciśnienia czynnika roboczego, czy też ogólną szczelność zbiornika. Regularna konserwacja może się też odbywać samodzielnie, chociażby przez usunięcie nagromadzonego kurzu, a także wdrażanie w życie wskazówek udzielonych przez serwisanta.

Korzyści z założenia pompy ciepła we Wrocławiu

Jedną z korzyści montażu pompy ciepła we Wrocławiu jest to, że nie powoduje zwiększenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań pompa może być też całkowicie bezobsługowa. Pompa ciepła nie wymaga również budowania zbiorników na paliwo, a samo urządzenie może znaleźć się w dowolnym pomieszczeniu gospodarczym, przy czym nie zajmie ono wiele miejsca. Ponadto przy pomocy pompy ciepła można zaoszczędzić pieniądze na ogrzanie domu.

Zachęcamy do skorzystania z naszej darmowej wyceny online!