Pompy ciepła w Lubinie

Jesteśmy firmą specjalizującą się w sprzedaży, montażu i serwisie instalacji OZE na terenie Lubina i okolicy. Wykorzystujemy innowacyjne technologie oraz nieustannie kształcimy się w tym zakresie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług dla naszych klientów. 

W OZElider mogą Państwo liczyć na kompleksową obsługę w zakresie montażu i serwisu pomp ciepła, a także fotowoltaiki, klimatyzacji, rekuperacji w Lubinie. Wykorzystujemy nowoczesne i innowacyjne technologie.

Zapraszamy do kontaktu!

Pompy ciepła w Lubinie - poznaj naszą ofertę!

Sprzedaż pomp ciepła

Zapewniamy Państwu sprzedaż wyłącznie renomowanych urządzeń od najlepszych producentów. Udzielamy nawet do 7 lat gwarancji na sprzedawane przez nas urządzenia. Zachęcamy do zakupu właśnie u nas – oferujemy proste i wygodne w obsłudze pompy ciepła, co pozwoli Państwu zaoszczędzić cenny czas.

Montaż pomp ciepła

Montażem oferowanych przez nas pomp ciepła w Lubinie, jakie mamy w swojej ofercie, zajmują się wyłącznie przeszkoleni serwisanci. W ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować sprawną i skuteczną realizację usługi.

Sprzedaż pomp ciepła

Mamy pełną świadomość, że dostępne na rynku pompy ciepła są zaawansowanymi technologicznie urządzeniami. W związku z tym w OZElider mogą Państwo liczyć na kompleksowy serwis pomp ciepła na terenie Lubina i okolic. Nasza wykwalifikowana kadra specjalistów posiada odpowiednie kompetencje do wykonania przeglądów oraz napraw pomp ciepła.

Serwisowanie pompy ciepła w Lubinie - jak często należy dokonywać przegląd?

Nie ma odgórnie narzuconego przepisu prawnego, który by nakładał na właścicieli pomp ciepła obowiązek ich serwisowania. Jednak i bez tego warto dokonać przeglądu przynajmniej raz do roku – dzięki temu pompa ciepła może posłużyć nawet do 25 lat! W ramach przeglądu sprawdzamy m.in. szczelność zbiornika i ciśnienie czynnika roboczego.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem działającym w stosunkowo prosty do wyjaśnienia sposób. Urządzenie pobiera ciepło z powietrza, wody, gruntu lub z energii elektrycznej dostarczanej do domu w konwencjonalny sposób. W przypadku pobierania ciepła z gruntu lub z wody pompa wykorzystuje w tym celu roztwór glikolu.

Następnie energia pobrana z zewnątrz trafia do obiegu czynnika roboczego, który trafia do parownika i tam przekształca się w parę wodną. Powstałe w ten sposób opary wędrują do sprężarki, gdzie wzrasta ich temperatura.

Ostatnim etapem jest przekazanie podgrzanych oparów czynnika roboczego do skraplacza, gdzie wytworzone ciepło przekazywane jest do ogrzania budynku lub wody użytkowej.

Montaż pompy ciepła w Lubinie - korzyści

Pompy ciepła stały się dzisiaj wyjątkowo popularne ze względu m.in. na wciąż rosnące ceny tradycyjnego opału, a także z uwagi na coraz większe znaczenie odnawialnych źródeł energii. Montaż pompy ciepła nie wymaga zakładania dodatkowych systemów ogrzewania, co również generuje mocno odczuwalną oszczędność. Wykorzystywanie ciepła płynącego z zewnątrz pozwala na wyjątkowo dużą oszczędność na wydatkach związanych z zakupem opału. 

Decydując się na montaż pompy ciepła w Lubine mogą Państwo liczyć na kompleksową pomoc i doradztwo w zakresie wyboru i instalacji pompy ciepła w Państwa domu. 

Zapraszamy do skorzystania z darmowej wyceny online lub do bezpośredniego kontaktu!

Zapraszamy do skorzystania z darmowej wyceny!