Fotowoltaika we Wrocławiu

Odnawialne źródła energii to nowoczesne rozwiązania, które przyczyniają się do obniżenia kosztów energii elektrycznej oraz poprawy jakości środowiska. W OZElider oferujemy sprzedaż komponentów PV, a także montaż i serwis instalacji fotowoltaicznej we Wrocławiu i okolicy.

Zapraszamy do kontaktu!

Instalacje fotowoltaiczne we Wrocławiu - oferta

Profesjonalne usługi fotowoltaiki to kompleksowe wsparcie – obejmują one takie elementy jak:

Sprzedaż paneli i ogniw fotowoltaicznych we Wrocławiu

W OZElider oferujemy sprzedaż gotowych zestawów fotowoltaicznych. Dla zwiększenia komfortu naszych klientów dostarczamy już gotowe komponenty do montażu systemów fotowoltaicznych.

Montaż paneli i instalacji fotowoltaicznej we Wrocławiu

W OZElider mogą Państwo liczyć na profesjonalny montaż fotowoltaiki. Zajmujemy się instalacją paneli na dachu lub gruncie, podłączeniem ogniw i pozostałych komponentów oraz uziemieniem całej instalacji. Całość prac przeprowadzana jest przez wykwalifikowany personel, który wykonuje prace montażowe zgodnie z obowiązującymi normami i wymaganiami.

Serwis fotowoltaiki we Wrocławiu

Poza montażem ważne są również regularne przeglądy instalacji, które polegają m.in. na sprawdzeniu stanu paneli PV oraz pozostałych komponentów. Regularne czynności konserwacyjne i naprawcze instalacji fotowoltaicznych są niezbędne dla przedłużenia żywotności oraz utrzymania wysokiej wydajności całego systemu.

Najważniejsze komponenty instalacji fotowoltaicznej:

Instalacja fotowoltaiczna składa się z wielu elementów, których prawidłowe działanie jest niezwykle ważne do bezpiecznego pozyskiwania energii słonecznej. Wśród najważniejszych komponentów można wyróżnić:

Panele fotowoltaiczne

Są one jednym z najważniejszych elementów instalacji fotowoltaicznej, które mają za zadanie zamienić energię słoneczną w elektryczną. Panele PV są złożone z komórek fotowoltaicznych, które pochłaniają światło słoneczne.

Falowniki

Falowniki wykorzystuje się do zasilania urządzeń elektrycznych.

Uziemienie

Prawidłowe uziemienie zapewnia bezpieczne i stabilne połączenie instalacji z ziemią. Dzięki temu można zapobiec uszkodzeniom wynikającym z przepięć itp.

Przewody

Dzięki nim możliwe jest przesyłanie energii elektrycznej z paneli słonecznych do falownika.

Elementy montażowe

System montażowy zapewnia stabilność całej konstrukcji niezależnie od tego, czy instalacja jest montowana na dachu lub gruncie.

Aby instalacja fotowoltaiczna prawidłowo funkcjonowała, wszystkie powyższe elementy muszą być odpowiednio dobrane i zamontowane. W przeciwnym wypadku instalacja fotowoltaiczna nie będzie efektywna ani bezpieczna dla otoczenia.

Ceny instalacji fotowoltaicznej we Wrocławiu - czy jest to opłacalna inwestycja?

Cena instalacji fotowoltaicznej zależy od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ostateczny koszt zależy od kilku czynników tj.:

  • Moc paneli słonecznych,
  • Rodzaj i jakość paneli słonecznych,
  • Sposób montażu fotowoltaiki.

Mimo wysokiego kosztu założenia instalacji fotowoltaicznej jest to opłacalna inwestycja, która zwraca się po kilku latach od jej założenia. Dodatkowo, aby zmniejszyć wydatki związane z założeniem fotowoltaiki, można ubiegać się o częściową rekompensatę kosztów dzięki dofinansowaniom rządowym.

Założenie i serwis fotowoltaiki we Wrocławiu z OZElider - korzyści

Jeśli rozważają Państwo założenie instalacji fotowoltaicznej we Wrocławiu lub okolicy, zachęcamy do zapoznania się z ofertą OZElider. Konkurencyjne ceny, wsparcie ze strony doświadczonych pracowników oraz kompleksowość świadczonych usług – to cechy, które wyróżniają naszą firmę.

Zapraszamy do skorzystania z naszej darmowej wyceny!